DekorHaberleri

TUTSAK EŞANLAMLISI

Tutsak eşanlamlısı

Bugün tutsak eşanlamlısı hakkında en şeffaf bilgiler alabilirsiniz. Birçok sitelerde tutsak kelimesinin eşanlamları hakkında hatalı bilgiler verilmektedir. Bu da tüketicilerin bu kelimenin gerçek eşanlamları hakkında bilgi alamamasına neden olmaktadır. Tutsak kelimesi eşanlamları bakımından da beklentileri karşılamaktadır. Bu kelimenin zıt kelimelerini de merak ediyor olabilirsiniz. Bu sayede tutsak kelimesinin tüm zıt kelimelerini de kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Tutsak kelimesinin gerçek eşanlamları hakkında Türk Dil Kurumu sözlüğü üzerinden bilgi alabilirsiniz.Tutsak en ço tarih boyunca kullanılmış bir kelimedir. Bu nedenle söz konusu kelime tarihte daha çok Osmanlı Döneminde elde edilen esirler için kullanılmıştır. Fakat bugün halen bu kelime ülkemiz genelinden de yoğun olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

 

Tutsak Kelimesi Eşanlamları Nelerdir?

 

Tutsak kelimesinin pek çok farklı türden eşanlamları mevcuttur. Bu bakımdan tutsak eşanlamlısı arasında esir, köle ya da kul gibi kelimeler yer almaktadır. Bu bakımdan tutsak kelimesinin karşılığında özellikle

 

Arap ülkelerinde köle ya da esir gibi kelimeler tercih edilmektedir. Özellikle İslamiyetin doğuşu ile birlikte bu kelime yerine daha çok köle kelimesine yer verilmiştir. Bu nedenle Tutsak kelimesinin hem Türk Dil Kurumunda hem de Arap kültüründe ayrı ve çok özel bir yeri söz konusudur.

 

Tutsak Kelimesi Zıt Anlamlısı Nedir?

 

Türk Dil Kurumuna göre tutsak eşanlamlısı haricinde bu kelimenin tam tersi yani zıt kelimesi olarak da özgür kelimesi yer almaktadır. Özgür kelimesinin ise tam tersi olarak esir ya da tutsak kelimesi karşımıza çıkmaktadır.

 

Aynı zamanda hür kelimesi de tutsak kelimesinin tam tersi kelime olmaktadır. Ya da tutsak kelimesinin zıt anlamları arasında hür kelimesi de yer almaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı tutsak kelimesi zıt ve eşanlam bakımından oldukça geniş içeriklere sahiptir.

 

Son Dakika, Hukuk, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@dekorasyonrehberi.com.tr

dekorasyonrehberi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları News Tanıtım firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.