DekorHaberleri

ÇOCUKLARA UMUDU TAŞIYAN BİR ÖĞRETMEN: YUSUF TÜMAY VE TÜM ÇOCUKLARIN DERNEĞİ

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde merkezlenen TÜM Çocukların Derneği, kurucusu ve başkanı Yusuf TÜMAY liderliğinde, 22 yıldır sınıf öğretmenliği yapmanın ötesinde, dezavantajlı çocuklara umut ve mutluluk taşıyan bir misyon üstleniyor.

Dernek, köy ve mezralarda yaşayan çocukların hayallerine ortak olmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Doğum günü pastalarını köylerde hiç pasta yememiş çocuklara ulaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda dezavantajlı engelli bireylere tekerlekli sandalye teslim ederek toplumun her kesimine dokunuyor.

Geçtiğimiz yıl içinde 13 bin çocuğu mutlu ederek yüzleri güldüren Yusuf TÜMAY ve derneği, sosyal medya platformları üzerinden @yusuf.tumay.ogretmen adresinden faaliyetlerini paylaşarak hedefini daha geniş kitlelere ulaşmak olarak belirliyor. TÜM Çocukların Derneği, çocuklara yardım etmekle kalmayıp özel bireyleri de unutmuyor.

Geçen yıl içinde 450 adet tekerlekli sandalye özel bireylere teslim edilmiş. Yusuf TÜMAY, "Çocuklara yardım etmek, onları mutlu etmek ve değerli hissettirmek en büyük amacımız. Her bir gülüş, geleceğimize umut katıyor" diyor.

Son Dakika, Hukuk, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@dekorasyonrehberi.com.tr

dekorasyonrehberi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları fancycat medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.